W czym do pracy?

Dzisiaj zajmiemy się stylizacją plus size do pracy, takiej gdzie dress code wymaga nienagannego, ale i skromnego wyglądu. Zwykle w biurze a zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia z klientem pracodawca wymaga, abyśmy spełniały określone wymagania.

 

Dotyczą one makijażu fryzury i biżuterii jak i stroju.

 

Wiadomo, że makijaż biznesowy powinien być skromny, matowy, jedynie podkreślający urodę. Bez mocnych ekstrawaganckich akcentów. Stosujemy jedynie korektor, podkład i puder, a do podkreślenia oczu kredkę i tusz. Neutralna pomadka dopełni całości.

 

Włosy w pracy nie powinny przeszkadzać. Kolory włosów różowy, zielony czy inny ostry jest wykluczony. Jeśli są długie należy je spiąć tak, aby nie zasłaniały twarzy, ponieważ, zwłaszcza podczas spotkań biznesowych, może to być źle odebrane. Osoba z odsłoniętą twarzą sprawia wrażenie bardziej profesjonalnej i wiarygodnej.

 

Biżuteria w pracy raczej nie jest wskazana. Dozwolona jest obrączka i jakieś niewielkie kolczyki lub łańcuszek na szyi. Wszelkie kolorowe i duże dodatki zostawiamy na inne okazje.

Jest jeszcze jeden ważny element wizerunku, a mianowicie jest to zapach. Stosowanie intensywnie pachnących, ostrych perfum w dużych ilościach jest zdecydowanie niewskazane. Świadczy o złym guście i może przeszkadzać współpracownikom, osobom wrażliwym na zapachy. Natomiast zastosowanie lekkiej wody toaletowej w niewielkich ilościach wystarczająco podkreśli naszą kobiecość.

 

Strój biznesowy lub urzędnika powinien być prosty, skromny i w stonowanych kolorach. Dla Kobiet idealnym ubraniem do pracy jest sukienka. Są co prawda miłośniczki spodni i taki strój tez bywa potrzebny, ale pomimo, że biznes nie zna płci, i na równi stawia kobietę i mężczyznę to jednak sukienka jest tym co najlepiej nadaje się dla Kobiety w pracy.

 

Dobra sukienka do pracy powinna być o prostym niezbyt skomplikowanym kroju, dopasowana do sylwetki, ale nie obcisła, bez dużego dekoltu, falbanek, przezroczystości, o odpowiedniej długości czyli w okolicy kolana.

 

Również kolor ma ogromne znaczenie. Przede wszystkim stosujemy kolory spokojne, nie wyzywające, ale też nie nadużywamy czarnego ani brązowego. Bez dużych przykuwających uwagę wzorów. Kolory ubrań na wszystkie okazje najlepiej dobrać do typu urody, który ustalamy u kolorystki sprawdzając co kilka lat, gdyż z wiekiem zmienia się skóra i tym samym inne kolory będą dobrze wyglądały po latach dla naszego typu urody.

 

Z całą pewnością najlepsze do pracy kolory to zawsze elegancka szarość, granat, zgaszona czerwień lub niebieski.

 
 

Polecane przez nas stylizacje:

Kliknij na obrazek, aby przejść do strony produktu.

 


 


 


 


 


 


 


 


 

Ważnym elementem „służbowego” stroju jest często żakiet. Najlepszy będzie prosty, klasyczny, bez zdobień. Łatwo taki żakiet zastosować do innych, nieoficjalnych stylizacji.

 


 
 

Maua