typy sylwetek

Typy sylwetek – OWOCOWY RAJ

JABŁKO CZY GRUSZKA?

Na pewno odwiedzając nasza stronę spotkałyście się z opisami sylwetek i przypisanymi do nich poszczególnymi modelami ubrań, a nawet różnymi tabelami rozmiarów.

Dlaczego zwracamy na to uwagę a nawet kładziemy duży nacisk? Otóż sylwetki, nie tylko kobiece, różnią się od siebie a to przy stylizacji ma duże znaczenie. Zwłaszcza w rozmiarach plus.

Wszyscy znamy określenia jabłko, gruszka itp… My stosujemy własne nazewnictwo i sylwetki nazywamy o prostu literkami.  Sylwetki te są odzwierciedleniem faktycznych sylwetek Polek i powstały w wyniku wieloletnich obserwacji i pomiarów pewnej projektantki, ale o tym więcej innym razem.

 

SYLWETKA F

 

Niestety mało jest tych prawie idealnych czyli sylwetki F, gdzie proporcje są bardzo równe i jedynie zbyt nisko położone biodra i tzw. „bryczesy” wymagają tuszowania. Ta sylwetka powinna  podnosić i podkreślać talię i uważać na obcisłe „doły. Czasem kolumna kiedy już osiąga pewne rozmiary mieszczące się w kategorii ++  posiada brzuszek i wtedy już zaczyna się temat maskowania tego brzuszka. Wtedy nie należy zakładać opiętych spódnic i sukienek,  wszelki luz od bioder w dół jest wskazany.

Doskonałym przykładem jest sukienka Pola odpowiednia na wiele okazji i sukienka Beti, dobra do biura, ale noszona także na wesela, gdy jest się mniej ważnym gościem, to tylko kwestia wyobraźni w stylizacji dodatkami.

maua beti sukienki xxl

Sylwetka H

Bardzo częsta u Polek. Duży biust, brak talii, często spory brzuszek, wąskie biodra i płaska pupa. Za to zgrabne nogi. Kto się rozpoznaje? Trudno Wam się ubrać? No cóż.  Większość tabel rozmiarów przewiduje raczej, że kobiety maja proporcje jak sylwetka klepsydry. A ty zakładasz sukienkę i masz dobrą w biodrach, ale biust się nie mieści albo odwrotnie. Jak sobie radzicie? My radzimy Wam przejść na stronę www.maua.eu z sukienkami dla H. Wiemy jak stylizować takie figury. Mamy dla Was spory wybór ubrań. W nasze sukienki mieszczą się naprawdę spore biusty. Jak już masz taką figurę to nie wyjdziesz od nas z pustymi rękami a nawet będziesz miała trudny wybór bo jest duża oferta. Przykłady? Bardzo proszę:

Sukienka Sofia – prosty fason, dekoracyjna tkanina, już niewiele trzeba, żeby być gotową do wyjścia.

maua sofia sukienki xxl

Sukienka Adele z dzianiny cieszy się dużym powodzeniem, bo ma wiele zalet: jest swobodna, klasyczna, prosta i daje różne możliwości stylizacji. Nie obciska, nie opina, łatwo się pierze.  Granatowa, czarna, zielona, szara, pomarańczowa… Ty decydujesz.

maua adele sukienki xxl

SYLWETKA A

Równie kobieca i piękna, ale ma proporcje odwrotne niż H, tzn. szczupłą górę, talię mniej lub bardziej wyraźną, szerokie biodra i zazwyczaj płaski brzuch.. Fajnie, ale często ma też dość masywne uda i duży obwód bicepsa, taka uroda. I jak wytłumaczyć pani w sklepie, że nie, ta sukienka jest super, ale nie zmieści się nam ręka. A my to wiemy.  Na pewno sukienka jest świetnym wyborem, bo chowa uda.  Żeby tylko miała duży obwód rękawa. I właśnie dlatego korektę przeszła i dobra będzie dla Was sukienka Beti. W sam raz na panie o figurze A.

maua beti 2 sukienki xxl

Drugą propozycją na szersze biodra i biceps jest wspomniana wcześniej sukienka Pola.

 

Dzisiaj opisujemy te najczęściej spotykane sylwetki, w zasadzie dla plus size główne. Bo my plusiki szczególnie cierpimy z powodu niedopasowania ubrań do figury. Dlatego MAUA poświęca temu sporo uwagi.

Jeśli macie jakieś pytania piszcie albo dzwońcie. Możecie też zgłosić się na konsultację – analizę sylwetki. Osobiście, przesyłając do nas filmik lub podczas wideokonferencji online. Zgłoszenia przez formularz kontaktowy lub telefonicznie. Wyślemy szczegółowe informacje na Twojego maila.

 

 

 

Tags:
Maua