Indywidualnie skrojone ubrania plus size

Proporcja – to słowo klucz do stylizacji i modelowania sylwetki ubiorem. Ten krótki przewodnik po typach sylwetek jest wstępem do analizy i doboru fasonów. Prezentujemy w nim cztery podstawowe typy figur kobiecych w których z pewnością odnajdzie się każda Pani plus size.

Wybierz Twój typ sylwetki

Modelowanie sylwetek to nie tylko dobór fasonu, ale również kolorów, wzorów i faktur tkanin.
Oprócz proporcji ciała ważne jest kilka innych czynników takich jak wzrost, długość tułowia czyli tzw. stan, kształt nóg czy kształt twarzy, ale jest to analiza na tyle zaawansowana, że wymaga indywidualnego podejścia w szczególności dla posiadaczek rozmiaru plus. Ale również dlatego, że różnimy się od siebie nie tylko kształtami, ale przede wszystkim usposobieniem, potrzebami, stylem życia, a to jest w budowaniu szafy nie mniej ważne.

mierzyc.jpg

Nie ma trudnych sylwetek, są tylko źle dobrane ubrania

Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady Twojej Stylistki lub jeśli wiesz czego potrzebujesz bezpośrednio na stronę sklepu. W naszej kolekcji mamy na tyle duży wybór dobrej jakości odzieży dla Pań puszystych, że z pewnością każda z Was znajdzie cos dla siebie.
Pamiętaj, że zawsze możesz zadzwonić i uzyskać pomoc w kwestii doboru rozmiaru.

SYLWETKA KLASYCZNA X

SYLWETKA klasyczna charakteryzuje się tym, że obwód biustu jest mniej więcej równy z obwodem bioder a talia jest wyraźna. Ramiona i nogi są raczej wprost proporcjonalne do całej sylwetki.
To rzadko spotykana w dużym rozmiarze, ale najbardziej pożądana przez Panie sylwetka.
W stylizacji najczęściej dążymy do tego, aby osiągnąć efekt wizualny sylwetki klasycznej.
Jeśli masz taką figurę masz proste zadanie: nie psuć

SYLWETKA KOBIECA A

sylwetka-kolumna.png

SYLWETKA A to przede wszystkim szczupła góra tułowia i znacznie szersze biodra. Niewielki lub średni biust, masywne bicepsy i uda, wyraźna talia.
Jeśli masz taką sylwetkę i duży obwód bicepsa to masz trudności ze znalezieniem sukienek czy bluzek, a nawet płaszczy z odpowiednią szerokością rękawa.
Twoim atutem jest szczupła górna część tułowia i talia i na tym należy skupić uwagę. Nie ukrywaj jej pod obszernymi ubraniami. Noś niezbyt duże dekolty, chyba że akurat masz obfity biust. Możesz stosować poduszki na ramionach i poprzeczne paski, aplikacje, falbanki w górnej części garderoby. Noś proste lub trapezowe sukienki i spódnice. Doły najlepiej gładkie i w ciemnych barwach.
Nie służą Ci duże kieszenie, wyraziste wzory, jaskrawe kolory spódnic i spodni, bo przyciągają uwagę do dolnej części sylwetki.
Pamiętaj, aby długość spódnic i sukienek dopasować do wzrostu i kształtu nóg.

SYLWETKA MĘSKA V

sylwetka-meska.jpg

SYLWETKA V – o męskich proporcjach – dość często spotykana u Pań plus size. Charakteryzuje się tym, że jej górna część ciała jest nieco większa niż biodra i pupa. Zazwyczaj posiada duży biust, brzuszek, wyraźny brak talii, szczupłe ramiona i szczupłe zgrabne nogi.
Przypuszczam, że masz trudności z dobraniem w sklepie garderoby, a zwłaszcza sukienek, gdyż producenci najczęściej szyją szablonowo i uniwersalnie czyli na prostą figurę.
Twoim atutem bezsprzecznie jest ładny biust i zgrabne nogi, a przy wysokim wzroście to są po prostu przepiękne nogi do nieba

SYLWETKA RÓWNA H

SYLWETKA prosta czyli taka, u której podczas pomiarów stwierdzamy obwód biustu, talii i bioder na takim samym lub zbliżonym poziomie. Ramiona i nogi o budowie i wymiarach wprost proporcjonalnych do reszty ciała. Bardzo podobna do sylwetki V.
Potrzebujesz ubrań, które wydobędą Twoje atuty, podkreślaj górną i dolną część sylwetki np. dekolty, odkryte ramiona, a jednocześnie doły rozszerzane lub z dolną falbanką, fałdami itp. Również prosta ołówkowa sukienka będzie dobrym wyborem. Eksponuj dekolt i nogi.
Unikaj pasków, ubrań dwuczęściowych, wyraźnie odciętych kolorystycznie ponieważ one uwidocznią brak wyraźnej talii. Jeśli masz brzuszek to właśnie paskiem go podkreślisz, a tego właśnie nie chcesz.
Pamiętaj, aby długość spódnic i sukienek dopasować do wzrostu i kształtu nóg.