Kategorie bloga

Tagi

Ostatnie wpisy

Najlepsze stylizacje dla figury typu A

visibility 877 Wyświetleń comment 0 komentarzy person Dodała: Blog list W kategorii: Blog

Zastanawiasz się, czym cechuje się figura typu A? Wydaje Ci się, że posiadasz taki rodzaj sylwetki, ale nie jesteś do końca pewna? Czym zatem charakteryzuje się taka figura? Z naszego poniższego wpisu dowiesz się także tego, jak się ubierać przy tym typie sylwetki.

Czym cechuje się sylwetka typu A?

Aby wybrać najlepsze stylizacje, najpierw trzeba dokładnie poznać swój rodzaj sylwetki. Jest to istotne, by zakładać takie elementy garderoby, które będą podkreślały pewne rzeczy, a pewne maskowały. Uważasz, że masz figurę typu A? Czym dokładnie w praktyce charakteryzuje się taka właśnie sylwetka? Są to wąskie ramiona i dość wąska talia. Kobiety mające ten typ sylwetki narzekają zaś przede wszystkim na swoje stosunkowo szerokie biodra. Co jeszcze warto wiedzieć w tym temacie? Wbrew temu, co niektórzy myślą, kobiety mające sylwetkę typu A posiadają średnią albo nawet małą talię. Zazwyczaj nie mają kłopotów z gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Ten typ sylwetki cechuje się także relatywnie małymi żebrami. Kobiety posiadające figurę typu A nie są natomiast do końca zadowolone ze swoich pośladków. Są one bowiem dość rozłożyste. Jeśli natomiast chodzi o rozmiar piersi, to do tej kategorii (pod kątem sylwetki) zaliczamy kobiety mające biusty, małe, średnie (przeważnie) oraz duże.

Co warto zakładać?

Jakimi zasadami należy kierować się wybierając elementy garderoby? Masz figurę typu A? Przede wszystkim powinno Ci zależeć na tym, by wyrównać proporcje pomiędzy ramionami oraz biodrami. Dlaczego? Chodzi o to, by nie rzucały się w oczy spore różnice pomiędzy tymi elementami naszego ciała. Warto zaś przypomnieć, że sylwetka typu A to wąskie ramiona, ale jednocześnie szerokie biodra. Na szczęście są sklepy, gdzie swobodnie możesz wybrać takie ubrania, które optycznie poszerzają linię ramion. Wtedy poprawiają się ogólne proporcje. Jeśli masz mały biust, to także możesz zdecydować się na ubrania, które optycznie nieco zwiększą jego wielkość. Większość kobiet z tym typem sylwetki wstydzi się swoich bioder. Dobierając elementy garderoby, trzeba przede wszystkim sprytnie od nich odwrócić uwagę. Nie trzeba ich zatem koniecznie zakrywać! Jak można jednak odwrócić uwagę od niedoskonałości urody? Pomaga w tym zastosowanie np. odpowiednich kolorów. Warto postawić np. na górne elementy garderoby, które będą miały jasne barwy (nie zaszkodzi wybierać wzorzystych ubrań). Jeśli chodzi o dół, to dla równowagi trzeba postawić na ciemniejsze kolory. Najlepiej zdecydować się wtedy na ubrania w jednej barwie. Pomoże to wyrównać proporcje.

Wiesz już, jak umiejętnie dobierać kolory. Przejdźmy teraz do wyboru samych elementów garderoby. Wielkimi krokami zbliża się kalendarzowa wiosna. Sporo słońca i wysokie temperatury to warunki, które sprzyjają zakładaniu np. spódnic. Kobiety mające sylwetkę typu A powinny przede wszystkim decydować się na takie ciuchy, które sięgają kolan. Dlaczego? To wybór pozwalający na optyczne wydłużenie sylwetki. Wtedy dość szerokie biodra nie będą aż tak bardzo rzucały się w oczy. Jeśli chodzi o sukienki, to najlepiej postawić na ubrania w kształcie litery A. Będą one idealnie dopasowane do tej sylwetki.stylizacje dla figury a

Jakie bluzki będą optymalne? W przypadku figury typu A znakomicie sprawdzają się elementy garderoby posiadające zdobienia w okolicy barków albo ramion. To też ma na celu osiągnięcie lepszych proporcji. Takimi samymi kryteriami warto kierować się w momencie wyboru koszul. A może chcesz kupić sobie tuniki? Jak najbardziej jest taka opcja. Są one często oferowane przez nowoczesne sklepy internetowe. Chcesz czuć się dobrze w takich ciuchach? W takim razie pamiętaj, żeby te ubrania zakrywały biodra.

Czasami pogoda nas nie rozpieszcza. Aura - szczególnie w naszym kraju - jest dość kapryśna. Wtedy najlepiej zdecydować się na spodnie. O czym pamiętać w trakcie zakupów? Zdajesz sobie bowiem sprawę z tego, że obecnie posiadane elementy garderoby nie są do końca dopasowane do Twojej sylwetki? Pamiętaj, by zgadzała się kolorystyka. Jeśli chcesz zachować odpowiednie proporcje, to jeszcze raz dokładnie przeczytaj to, co napisaliśmy powyżej. Poza tym bardzo dobrym wyborem dla pań z tym typem sylwetki są spodnie z relatywnie małymi kieszeniami z tyłu. Jest to zabieg, który sprawia, że biodra wydają się optycznie mniejsze. Dzięki temu w pewnym stopniu wyrównują się proporcje, które stają się bardziej harmonijne.

Jakich elementów garderoby unikać?

Głównym zadaniem jest odwrócenie uwagi od dość szerokich bioder. W związku z tym nie powinno się wybierać np. relatywnie obcisłych spódnic. Wtedy biodra stają się bowiem bardziej zauważalne. Co jeszcze nie jest wskazane? Nie powinno się wybierać spodni, które optycznie zwężają nogi. Powód? Ten sam, co powyżej. Nogi będą się wydawały nieco mniejsze, niż są w rzeczywistości, ale w takiej sytuacji uwypuklone zostaną nasze biodra, co nie jest pożądane. Rekomenduje się, by nie nosić rajstop. W momencie ich założenia biodra też wydają się być nieco większe (nogi stają się zaś optycznie mniejsze niż np. w odpowiednio dobranych spodniach).

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień