SYLWETKA MĘSKA V

SYLWETKA MĘSKA V

Aktywne filtry

Większość kobiet nie jest w stanie stwierdzić jaki mają typ sylwetki. Każda z nich jednak niezależnie od tego, czy jest plus size czy nie, posiada określony rodzaj sylwetki. Należy także pamiętać, że wszystkie kobiety coś różni i każda jest inna. Znajomość swojego typu sylwetki może ułatwić  dobranie odpowiednich ubrań, które będą podkreślały nasz atuty i tuszowały mankamenty. Trzeba pamiętać, że nie istnieje sylwetka ani rozmiar idealne, które mogłyby opisać kobietę perfekcyjną. Nie ma znaczenia jaki rozmiar nosimy, najważniejsze jest, żeby dobrze czuć się z samą sobą i umieć dobrać odpowiednie ubrania. Dodatkowo jeśli zaakceptujesz siebie będziesz w stanie wybierać takie ubrania, które wydobędą z Twojej figury same najlepsze cechy, tuszując tym samym te, które nie są do końca zadowalające. 

Czym charakteryzuje się sylwetka “ V “ ? 

Sylwetka w kształcie litery “ V “, “ Y “ czy też odwrócony trójkąt. Ta sylwetka ma wiele różnych nazw. Charakteryzuje się szerokimi ramionami i wąską talią. Talia w tym przypadku jest słabo zarysowana. Największym atutem są nogi, które zazwyczaj się długie i szczupłe. Do mankamentów można zaliczyć szerokie, mocne, silne ramiona. W porównaniu do sylwetki w kształcie litery “ H “ to sylwetka odwróconego trójkąta posiada o wiele bardziej wąskie biodra. Aby zakryć swoje niedoskonałości powinnyśmy unikać wszystkich elementów garderoby, które poszerzają ramiona - bluzy z kapturem, żakiety z poduszkami, bluzki z bufiastymi rękawami. Osoby z taką sylwetką powinny eksponować swoje nogi i wybierać bluzki z lekkich materiałów. 

Jak zmierzyć swoją sylwetkę? 

Żeby poznać typ swojej sylwetki warto zasięgnąć rady u stylistki. W naszym sklepie również jest taka możliwość. Nasza stylistka oferuje: profesjonalną analizę sylwetki za pomocą dwunastu pomiarów nowatorskiego programu, analizę kolorystyczną według typów urody, porządkowanie szafy i wspólne zakupy. Konsultacje są prowadzone osobiście lub online. Jeżeli jednak chcemy same ocenić typ naszej sylwetki musimy się do tego przygotować. Na pewno niezbędne będzie duże lustro, w którym będziemy widzieć całe swoje ciało. W obcisłym stroju lub bieliźnie należy przeanalizować swoje odbicie. Czy ramiona i biodra są sobie równe, czy posiadamy wcięcie w talii, czy mamy szerokie ramiona i wąskie biodra, czy może jesteśmy dosyć proporcjonalne, ale jesteśmy dosyć okrągłe. Należy zapoznać się z cechami charakterystycznymi dla poszczególnych sylwetek i postarać się dopasować odpowiednią dla siebie. Najważniejsze jest jednak to, żeby zaakceptować się w pełni taką, jaką się jest. Żadna kobieta nie jest idealna, każda posiada jakieś mankamenty, które chciałaby zmienić. Oczywiście znając swoje proporcje i typ sylwetki jesteśmy w stanie dobrać ubrania w taki sposób, żeby móc zatuszować swoje wady i podkreślić atuty. Wybierając ubrania należy pamiętać, aby nie zaburzyć proporcji swojej figury, a także podkreślić jej atuty. 

Ubrania plus size dla typu sylwetki odwróconego trójkąta 

Aby odwrócić uwagę od szerokich ramion należy dobrać ubrania w odpowiedni sposób. Należy spróbować podkreślić swoją talię przy pomocy paska lub wiązanych ubrań. Ważne jest, żeby nosić ubrania, które uwydatnią biodra i zniwelują problem większych ramion. Warto w tym przypadku skupić się na wizualne powiększenie dolnej partii ciała. Zdecydowanie lepiej będą wyglądać wąskie ramiączka niż obszerne, bufiaste rękawy. Dobrze też gdyby dekolt był w kształcie litery U lub V. Kobiety z takimi sylwetkami będą dobrze wyglądać w jednolitych strojach i takich, które poszerzą biodra. 

Sukienki XXL dopasowane do figury “ Y “ 

Osoby z typem sylwetki w kształcie litery “ V “ powinny przede wszystkim zwrócić uwagę na powiększenie swoich bioder. Sukienki powinny mieć obszerniejszy dół, tiul, falbanki, marszczenia. Dzięki temu wydadzą się one proporcjonalne do szerokich ramion. Góry takich sukienek powinny być klasyczne z lekkim dekoltem. Bez ozdób i dodatków. Trzeba unikać dekoltów, które będą eksponować ramiona. Dodatkowo sukienki powinny być dosyć krótkie, żeby móc pokazać swoje zgrabne nogi. 

Spódnice i spodnie dla sylwetki “ V “ 

Im więcej marszczeń, falbanek i ozdób tym lepiej. Dobrze gdyby w tym wypadku oprócz uwydatnienia bioder udało się także pokazać swoją talię. Można to zrobić za pomocą paska, taliowanej spódniczki czy wiązania. Dobrym wyjściem jest także wysoki stan, spódniczek i spodni. Nogawki w spodniach powinny być raczej proste lub zwężane. 

Sklep internetowy z ubraniami dla puszystych 

W naszym sklepie internetowym jest dostęp do różnego rodzaju ubrań, wzorów, kolorów i krojów. Staramy się, żeby asortyment był bogaty i każda z naszych klientek mogła wybrać coś dla siebie. Znajdziecie tutaj sukienki na wystawne wyjścia, na randkę, czy spotkanie biznesowe. Dzięki temu, że nasze ubrania są szyte na miarę, mamy pewność, że będą idealnie dopasowane. Wszystkie nasze ubrania są szyte przez polskich producentów. Wiemy jak ciężko czasem znaleźć swój rozmiar w sieciówkach, dlatego przychodzimy z modnymi ubraniami w dużych rozmiarach. Bez względu na figurę i wagę powinnyśmy być w stanie wybierać ubrania jakie tylko nam się podobają. Każda z nas ma innych styl, dlatego też staramy się szyć coraz bardziej różnorodne ubrania.